Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś

Ile metrów ma boisko do siatkówki?

Hobby Data publikacji - 10 czerwca, 2024 Autor - Redakcja warszawiaki.com.pl
Ile metrów ma boisko do siatkówki?


Boisko do siatkówki jest jednym z najpopularniejszych obiektów sportowych na świecie. Jest to miejsce, gdzie gracze mogą rywalizować ze sobą w tej dynamicznej dyscyplinie sportu. Jednak wielu osób zastanawia się, ile metrów ma standardowe boisko do siatkówki i jakie są jego wymiary.

Wymiary boiska do siatkówki

Standardowe boisko do siatkówki ma wymiary 18 metrów długości i 9 metrów szerokości. Linie boczne boiska mają długość 18 metrów, natomiast linie końcowe mają długość 9 metrów. Linie te są oznaczone na podłożu lub na specjalnych taśmach, które są umieszczone na boisku.

Wysokość siatki

Wysokość siatki siatkówki jest również standardowa i wynosi 2,43 metra dla mężczyzn i 2,24 metra dla kobiet. Jest to ustalona wysokość, która jest zachowywana na wszystkich boiskach do siatkówki na całym świecie.

Wymiary strefy ataku

Na boisku do siatkówki znajduje się również strefa ataku, która jest oznaczona specjalnymi liniami. Strefa ataku dla drużyny atakującej rozciąga się od linii środkowej do linii bocznej, a dla drużyny broniącej od linii bocznej do linii końcowej.

Podsumowanie

Boisko do siatkówki ma standardowe wymiary 18 metrów długości i 9 metrów szerokości, z wysokością siatki wynoszącą 2,43 metra dla mężczyzn i 2,24 metra dla kobiet. Znając te podstawowe informacje, gracze mogą przygotować się do gry na boisku do siatkówki i cieszyć się emocjonującymi rozgrywkami.

Jak zrobić girlandę z balonów?

Redakcja warszawiaki.com.pl

Witaj na naszym blogu! Jesteśmy pasjonatami kultury, rozrywki i rozwoju osobistego. Na naszym blogu znajdziesz wiele inspiracji do poszerzania swoich umiejętności i szukania nowych hobby!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?