Czwartek, 22 października Imieniny: Filip, Kordian, Salomea
Kontakt
Teraz Czwartek, 22 października 2026
Znani z miasta

Paweł Albin — piłkarz ręczny, rozgrywający

• Zbigniew Jabłoński • 2 min czytania

Paweł Albin
Fot. Flagowy11 · „Paweł Albin” · licencja CC BY-SA 4.0 · Wikimedia Commons Zmieniona wersja dostępna na tej samej licencji. · zdjęcie przeskalowane, kadr dopasowany do formatu strony.

Paweł Albin (ur. 4 maja 1976) to polski piłkarz ręczny występujący na pozycji rozgrywającego. Rozegrał ponad 50 spotkań w reprezentacji Polski.

Podstawowe informacje
Imię i nazwiskoPaweł Albin
Data urodzenia4 maja 1976
Miejsce urodzeniabrak informacji
Zawódpiłkarz ręczny
Pozycjarozgrywający
Kariera
Początek karieryWarszawianka Warszawa
Kluby zagranicznekluby hiszpańskie i skandynawskie
Tauron Stal Mielecod sezonu 2010/2011, nr 3
KPR Legionowosezon 2012/2013
Reprezentacja i sukcesy
Reprezentacja Polskiponad 50 występów
SukcesyMistrzostwo Polski 2012, awans do PGNiG Superligi 2012/2013

Paweł Albin (ur. 4 maja 1976) to polski piłkarz ręczny grający na pozycji rozgrywającego. Rozegrał ponad 50 występów w reprezentacji Polski.

Życiorys i początki kariery

Karierę seniorską Albin rozpoczął w barwach Warszawianki Warszawa. Po spadku tego zespołu z ekstraklasy przeniósł się do klubów zagranicznych, gdzie występował w drużynach hiszpańskich i skandynawskich.

Gra w Tauron Stal Mielec i przerwa w grze

Od sezonu 2010/2011 był zawodnikiem Tauron Stali Mielec i nosił w tym klubie numer 3 na koszulce. Na początku listopada 2011 zerwał kontrakt i opuścił drużynę, a niespełna miesiąc później porozumiał się z klubem i wrócił do zespołu.

W wyniku tej nieobecności nie wystąpił w 10. i 11. kolejce PGNiG Superligi oraz w dwóch meczach Pucharu Polski.

Zmiana klubu i osiągnięcia

W 2012 roku sięgnął po Mistrzostwo Polski z Tauron Stalą Mielec. Na sezon 2012/2013 podpisał umowę z pierwszoligowym KPR Legionowo, który uzyskał awans do PGNiG Superligi.

W sezonie 2012/2013 będzie występował w barwach pierwszoligowej drużyny KPR Legionowo.

Najczęstsze pytania

Kiedy urodził się Paweł Albin?
Paweł Albin urodził się 4 maja 1976 roku.
Na jakiej pozycji gra Paweł Albin?
Występuje na pozycji rozgrywającego.
Ile spotkań rozegrał w reprezentacji Polski?
Rozegrał ponad 50 spotkań w reprezentacji Polski.
W jakich klubach występował?
Karierę zaczynał w Warszawiance Warszawa, grał w klubach hiszpańskich i skandynawskich, potem w Tauron Stali Mielec, a w sezonie 2012/2013 był zawodnikiem KPR Legionowo.

Źródło: Wikipedia (CC BY-SA)

Materiały na portalu są opracowywane przy wsparciu AI.

Zbigniew Jabłoński

Nazywam się Zbigniew Jabłoński i w redakcji warszawiaki.com.pl odpowiadam za dział Znani z miasta. Piszę o ludziach związanych z Warszawą: sportowcach, artystach, naukowcach, przedsiębiorcach i społecznikach, których nazwiska zna okolica.

Czytaj również